Ср. Окт 16th, 2019

Втеме

Свежие новости

Німецька експертка: Коломойський – головне питання до Зеленського

Недосвідченість Володимира Зеленського – ризик в умовах російської агресії, вважає керівниця представництва Фонду Фрідріха Наумана в Україні Беате Апельт. Експертка побоюється також впливу олігарха Ігоря Коломойського.

Німецький новостний ресурс DW поспілкувався з експерткою:

Петро Порошенко програв новачку української політики Володимиру Зеленському з величезним відривом. Чого тут більше: невдоволення Порошенком чи сподівань на його опонента?

Це суміш з обох цих факторів. Утім, перш за все – розчарування Порошенком. Коли 2014 року абсолютна більшість українців обрала його президентом, від нього очікували виконання вимог Майдану, Революції гідності. Люди хотіли жити у нормальній країні, хотіли покласти край політичній корупції і з цим пов’язували надії на краще життя. Порошенко багато чого досяг, ініціював чимало реформ. Нерідко реформи не супроводжувалися належною комунікаційною підтримкою, але деякі важливі речі взагалі не були зроблені. Наприклад, не було достатніх змін у сфері судочинства. Не було серйозної боротьби з корупцією. Були створені нові антикорупційні органи, але кожен крок робився лише під тиском громадянського суспільства і міжнародних партнерів. Це закінчилося тим, що політична корупція – велике зло для України – така сама, як була і раніше. При цьому і життя людей переважно не стало кращим, а для багатьох навпаки. За все це Порошенко розплачується цим результатом на президентських виборах. Інша складова успіху Володимира Зеленського – його пізнаваність, успіх серіалу “Слуга народу”, в якому він грає вчителя Голобородька, який випадково стає президентом і наводить в країні лад.

Чого Ви очікуєте в українській політиці за президента Зеленського – якісно нової політики чи все ж більше шоу?

Дуже важко відповісти на це запитання. Адже ми так мало знаємо про нього, про те, чого він насправді хоче. Він заявляє, що прагне іншого стилю комунікації з громадянами. Він обіцяє уважно дослухатися до народу і більш зрозуміло пояснювати людям дії влади. Обіцяє “більше народовладдя”. Але яких змін в політиці він хоче по суті – незрозуміло. Це неможливо спрогнозувати, немає за що вхопитися, щоб це проаналізувати. Не треба також забувати, що наступні півроку він працюватиме на чолі країни, не маючи підтримки у Верховній Раді, в нього там немає поки що навіть своєї фракції. У нього будуть зв’язані руки і це може спричинити лише розчарування.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *