Пт. Июл 19th, 2019

Втеме

Свежие новости

Супрун назвала умову подальшої роботи в уряді після парламентських виборів

За останні три роки команда міністерства охорони здоров’я (МОЗ) запустила наймасштабнішу реформу галузі за всю історію незалежної України. Втім, очільниця відомства Уляна Супрун й досі перебуває в статусі виконувачки обов’язків міністра.

У лютому повноваження Супрун через суд оскаржили депутати від Радикальної партії , а консультант з питань охорони здоров’я Володимира Зеленського Євген Комаровський закидає МОЗ несприйняття критики.

Однак, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун готова знову очолити МОЗ після парламентських виборів, які відбудуться восени цього року, але за однієї умови. Її Супрун назвала в інтерв’ю українській редакції DW.

“Залежно від того, хто буде в уряді. Бо якщо в уряді будуть люди, які блокуватимуть зміни, які ми впроваджуємо, то як можна працювати з людьми, які мають протилежні ідеї?”, – наголосила вона, відповідаючи на запитання про те, чи готова залишитись працювати в міністерстві.

За словами Супрун, її кандидатуру до уряду внесли представники нинішньої коаліції. Упродовж наступних шести місяців в.о. міністра разом із командою має намір “стежити за тим, що відбувається”, водночас вона готова до співпраці із будь-якою конструктивною політичною силою, щоб пояснювати перебіг реформ і забезпечити галузі необхідне фінансування.

Статус виконувачки обов’язків очільниці МОЗ не заважає працювати та втілювати реформи, вважає Уляна Супрун.

“Очолити МОЗ мені запропонували влітку 2016-го, коли Рада була на канікулах. А пізніше, коли ми показали, які зміни збираємося робити, то фармацевтичне лобі і майже весь Комітет з питань охорони здоров’я не погодилися з тими змінами”, – пояснила в.о. міністра охорони здоров’я.

Зокрема, було запропоновано сплачувати кошти лікарням за конкретні послуги, а не роздавати в ручний спосіб, а у цей спосіб “дуже важко щось красти і надавати своєму куму або другу”, додає вона.

“Чи ви самі бачите, щоб мені щось заважало впроваджувати реформу? Закон про зміни фінансування медицини ухвалений парламентом. 27 з половиною мільйонів людей підписали декларації із сімейним лікарем. Ми зробили одну з наймасштабніших реформ в Україні”, – зазначає Уляна Супрун.

За словами очільниці МОЗ, за кілька місяців вона стане керівником, який найдовше очолює відомство в історії незалежної України у статусі міністра чи в.о. міністра. “Як я змогла просидіти три роки і робити свою роботу, це насправді показує, що статус не важливий”,  – вважає Супрун.

Коментуючи критику медичної реформи від новообраного президента Володимира Зеленського та його радника з питань медицини, педіатра Євгенія Комаровського, Супрун пов’язала її з передвиборною кампанією.

“Після виборів від команди Зеленського ми почули, що є підтримка реформ, що вони би хотіли подивитися, як вони відбуваються, можливо, дати якісь поради. Ми готові презентувати зміни, але наполягаємо на тому, що вони вже розпочаті і незворотні. Що другий етап реформи розпочинається цього літа, а третій, останній, щодо зміни фінансування, – від 2020 року”, – зазначила очільниця Міністерства охорони здоров’я.

Розповідаючи про перебіг судового розгляду щодо її повноважень як виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я, ініційованого “Радикальною партією” Олега Ляшка, Уляна Супрун повідомила, що вбачає у ньому ознаки штучного затягування.

“Зараз відкритими залишаються два позови, які об’єднані в один. Суддя, яка відповідальна за ці справи, вже кілька разів переносила засідання: до виборів була на лікарняному, а зараз пішла у відпустку… Нашим опонентам дуже вигідно, щоб питання не вирішувалося остаточно, а над нами висіли ці суди, щоб ми почувалися некомфортно і в небезпеці”, – резюмувала Супрун.

І нагадала, що як в.о. міністра не має права голосу на засіданнях уряду, однак “ніколи не було такого, щоб не вистачало для якогось рішення одного чи двох голосів”.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *