Чт. Июл 18th, 2019

Втеме

Свежие новости

Хто такий лікар-підприємець? Уляна Супрун розповіла про переваги приватної медичної практики

У рамках медичної реформи в Україні стає дедалі більше можливостей для лікарів первинної медичної допомоги займатися приватною практикою. Така ініціатива може надати можливостей лікарям більше заробляти та розвиватися у професійному плані, а пацієнтам – можливість вибору кращіх медичних послуг.

Хто ж це такий – лікар-приватний підприємець?

На це питання виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун надала  відповідь з прикладами на своїй офіційній сторінці у соцмережі.

Сімейний лікар, терапевт або педіатр може зареєструватися як ФОП, відкрити власний кабінет, самостійно організовувати роботу та отримувати напряму кошти від НСЗУ (Національної служби здоров’я України) за кожного пацієнта, котрий вирішив підписати з ним декларацію.

Працюючи у такому форматі, лікарі-приватні підприємці займають дедалі успішніші позиції на медичному ринку, винаходять нові формати співпраці та створюють здорову конкуренцію комунальним та приватним медзакладам. Такі умови йдуть на користь усім, а в першу чергу — пацієнтам. Адже з конкуренцією зростає якість послуг в кожному медзакладі, який зацікавлений розвиватися. Але більші можливості несуть за собою й більшу відповідальність, більші ризики.

На прикладі вже працюючої в Одесі «Амбулаторії сімейного лікаря» Уляна Супрун розповіла, як приватна клініка водночас виступає у ролі хабу для лікарів:

«Цікавий кейс — “Амбулатория сімейної лікаря” в Одесі. Для пацієнтів вона виглядає як звичайна приватна клініка. Але для лікарів це працює як хаб — координуючий простір, який забезпечує повноцінну роботу лікарів-ФОПів.

Амбулаторія орендує приміщення, повністю обставлене та обладнане для роботи лікарів з пацієнтами. Витрати на заробітну плату середнього та молодшого медичного персоналу, адміністраторів, поточну діяльність (забезпечення медикаментами, канцелярським приладдям, виплату комунальних послуг та орендних платежів, послуги інтернету та телефонії, рекламу) також покриваються коштом амбулаторії.

Зараз медзаклад має 1 локацію, яка об’єднує 5 сімейних лікарів. Вже планують розширюватися і відкривати більше центрів в Одесі.

У чому ж перевага для лікарів?

▪Лікарі-ФОПи залишаються незалежними підприємцями, але можуть не турбуватися з фінансових чи юридичних питань, зокрема як правильно оформити договір оренди, на яких умовах співпрацювати з лабораторією або ж як залучити більше пацієнтів тощо.

▪В такому хабі вони мають доступ до всього необхідного для надання первинної медичної допомоги, зокрема дороговартісного обладнання.

▪В Амбулаторії також є пункт збору аналізів, денний стаціонар та пункт щеплень. До речі, вже з початку літа приватні медзаклади та лікарі-ФОП, які уклали договір з НСЗУ, отримають необхідну кількість вакцин для своїх пацієнтів, які закуповує держава

▪Медзаклад долучився до видачі електронних рецептів за програмою «Доступні ліки». Це не лише сучасніший сервіс. Пацієнти, яким виписали електронний рецепт, можуть отримати свої ліки в будь-якій аптеці по всій країні, яка уклала договір з НСЗУ. А не лише в тому ж районі, де вам виписали рецепт на ліки, як це було раніше.

За словами пані Супрун, лікарі, що працюють в Амбулаторії, надають весь перелік гарантованих послуг. У тому числі — видають лікарняні. За необхідності Амбулаторія проводить лікарсько-консультативну комісію спільно з залученими вузькопрофільними спеціалістами, видає направлення на медико-соціальну експертну комісію.
Всі послуги та аналізи в межах гарантованого пакету — безоплатні для пацієнтів, які уклали з лікарями декларації.

На яких умовах лікарі працюють у хабі?

Фінансові взаємовідносини між лікарями та Амбулаторією регулює договір співпраці. За формулою, дохід лікарів складає 30% від загальної виплати НСЗУ по деклараціях плюс відсоток від платних послуг, які надає Амбулаторія.

Для багатьох сімейних лікарів такий формат — це можливість мати більшу незалежність, кращі умови роботи та більше концентруватися на лікуванні пацієнтів. А для громадян — ще одна альтернатива, де отримувати медичні послуги.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *