Пн. Янв 18th, 2021

Втеме

Свежие новости

Вибори до РГК при НАБУ: голосування стартувало

Вибори до Ради громадського контролю при НАБУ стартували сьогодні  о 9 ранку.

Усі повнолітні громадяни України можуть прийняти участь у інтернет-голосуванні за п’ятий склад ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро. Голосування на сайті НАБУ за посиланням https://voting.nabu.gov.ua/voting/ триватиме до 21.00, передає Громадське радіо.

Чому це важливо та чим займається Рада громадського контролю?

Основною метою діяльності РГК є забезпечення прозорості та цивільного нагляду за діяльністю НАБУ. Відповідно до Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» Рада громадського контролю утворюється у складі 15 осіб.

Про свою роботу за минулий рік, а також про свіжий звіт Ради громадського контролю НАБУ розповіли Галина Янченко, голова Ради громадського контролю  НАБУ, та Злата Симоненко, членкиня Ради громадського контролю НАБУ.

Відповідно до звіту, минулого року 9 працівників НАБУ було притягнуто до дисциплінарної відповідальності, промоніторено 320 судових засідань, проведено 16 публічних заходів та оприлюднено 13 публічних заяв.

Окрім цього, за минулий рік Рада громадського контролю отримала 150 звернень, на які теж реагувала та які брала в роботу, розповіла Галина Янченко.

 «Ми відповідаємо на ці звернення, хоча закон не зобов’язує нас це робити. Тим не менше, ми їх опрацьовуємо, обговорюємо проблемні моменти з НАБУ. Звичайно, на журналістські розслідування теж реагуємо, як і все суспільство».

Рада громадського контролю при НАБУ вже отримала багато відгуків щодо звіту, зазначила Злата Симоненко:

«Він дуже важливий безпосередньо для самого Національного антикорупційного бюро, для правоохоронних органів та органів правопорядку, які співпрацюють із НАБУ: для САП, яка вичитує звіт та бере до уваги моменти, про які ми пишемо в звіті.

Окрім цього, це важливо для громадських діячів, журналістів, які відслідковують діяльність НАБУ, які дотичні до таких тем і яким цікаво, що саме відбувалося і як».

Що стосується інтернет-голосування, то кожному виборцю для голосування буде відведено 15 хвилин.  Одна особа може проголосувати не більше ніж за 15 учасників і лише один раз.

Для того, щоб зробити вибір, потрібно:

  • перейти на сторінку голосування за посиланням https://voting.nabu.gov.ua/voting/;
  • натиснути кнопку «Розпочати голосування», пройти тест та погодитися з умовами голосування;
  • вказати електронну адресу — на неї буде надіслано код підтвердження, який необхідно вписати у відповідне поле на сторінці голосування;
  • вказати номер мобільного телефону (український GSM-оператор), на який буде надіслано sms-повідомлення з кодом. Цей код необхідно вписати у відповідне поле на сторінці голосування;
  • останній крок — обрати кандидатів, поставивши позначки навпроти їх прізвищ і натиснувши кнопку «Проголосувати».

Якщо з технічних причин ви не встигнете проголосувати, спробу можна повторити 5 хвилин потому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *