Ср. Окт 16th, 2019

Втеме

Свежие новости

ЦВК впреше оприлюднила фото всіх кандидатів-мажоритарників

Центральна виборча комісія вперше за всю історію виборів в Україні оприлюднила на своєму сайті фото всіх кандидатів у народні депутати, які балотуються в мажоритарних округах.

Слід зазначити, ЦВК таким чином відреагувала на звернення Руху ЧЕСНО, оскільки громадському сектору та журналістам не завжди щастило знайти у публічному доступі навіть світлини тих кандидатів, які йдуть у списку рейтингових партій.  Такий крок дозволить не лише побачити світлини лідерів перегонів, а й краще ідентифікувати технічних кандидатів і так званих “клонів”, котрі можуть спотворити результати волевиявлення громадян.

“Оприлюднення ЦВК фото кандидатів-мажоритарників – це справжня революція. Вперше виборець може побачити, хто змагається за його голос, не на дільниці в день голосування, а на екрані свого комп’ютера чи смартфона. Але найголовнішим є те, що тепер ми в змозі ідентифікувати численних техкандидатів та “клонів” відомих кандидатів”, – каже координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

За її словами, цьогорічні парламентські вибори значно “просунулися” в технології “клонування”.

“Якщо раніше “клонів” виставляли проти конкретного кандидата, аби просто вкрасти в нього голоси, то зараз “клонування” перетворилося на бізнес і з’явилися цілі клоноферми: кандидату можуть пропонувати заплатити, аби його повний чи неповний тезко не заважав йому на виборах. Ба більше, є випадки, коли “клонів” виставляють відразу проти кількох відомих кандидатів на одному окрузі. При цьому ЗМІ й виборці можуть думати, що це кандидати постаралися висунути клонів один для одного. Такі кандидати з клоноферм, якщо досягнуті домовленості, можуть знятися. Зовсім скоро рух ЧЕСНО оприлюднить інформацію для виборців про ці маніпуляції”, – наголосила Думанська.

Раніше наша редакція вже повідомляла про випадки передвиборчого “клонування”, які були зафіксовані в Одесі та в Одеськії області.

Зазаначимо, що зараз вже доступні фото 3082 претендентів на депутатські мандати, які балотуватимуться у 199 мажоритарних округах.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні Виборчий кодекс, який, зокрема, скасовує мажоритарку на парламентських виборах та запроваджує пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Щоправда, кодекс набере чинності лише 1 грудня 2023 року. Це означає, що без внесення окремої поправки чергові парламентські вибори в жовтні 2023-го або позачергові вибори, якщо такі будуть ініційовані, відбудуться за старими правилами.

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *